ПЕРСПЕКТИВНЕ ЗАКОНОДАВСТВО
Від тюркського слово «пай» - визначення частки в майні чи майнових правах. Вході аграрної реформи, в нашій країні, провадилися паювання землі й майна. За нашою правовою традицією пайові фонди існують у суб’єктів аграрного права кооперативного типу : колективному сільського господарському підприємстві чи сільськогосподарському кооперативі ( колгоспи,радгоспи,фермерства). Кожен член таких підприємств має свою частку в майні підприємства ,тобто свій майновий пай. Відповідно до закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» ,до пайового фонду майна членів підприємства включається вартість основних виробничих і оборотних фондів, створених завдяки діяльності підприємства, цінні папери, акції,гроші та відповідна частка від участі в діяльності інших підприємств і організацій. Уточнення вартості пайового фонду майна членів підприємств провадиться за методикою уточнення…
Опубліковано в
ПЕРСПЕКТИВНЕ ЗАКОНОДАВСТВО
Вівторок, 22 березня 2016 15:52
АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНА РЕФОРМА: ЖИТИ «ПО-НОВОМУ»
Автор Ампилогов Даниил
На сьогоднішній день однією з найбільш важливих та актуальних реформ в Україні є реформа місцевого самоврядування, основним аспектом якої є децентралізація влади. Яка ж мета цієї реформи та чого від неї чекати? В Україні закладено конституційні засади місцевого самоврядування, ратифіковано Європейську хартію місцевого самоврядування, прийнято ряд базових нормативно-правових актів, які створюють правові та фінансові підвалини діяльності органів місцевого самоврядування. Але від часу прийняття Конституції України та базових нормативно-правових актів з питань місцевого самоврядування розвиток його фактично здійснювався лише на рівні територіальних громад міст обласного значення, оскільки більшість територіальних громад через їх матеріально - фінансову базу виявилися неспроможними виконувати всі повноваження органів місцевого самоврядування. В Україні створено близько дванадцяти тисяч територіальних…
Опубліковано в
ПЕРСПЕКТИВНЕ ЗАКОНОДАВСТВО
Таке відчуття, що основне завдання Верховної Ради не виконувати свої конституційні функції, а штампувати закони, які державі вкрай не потрібні. Звісно, з цим можна змиритись, якщо це тебе не дуже зачіпає і не йде в розріз із твоїми інтересами. Однак, інформація про те, що у Верховній Раді заговорили про необхідність внесення кардинальних змін до ЦПК і ГПК особисто в мене викликала занепокоєння. Згоден, Цивільний процесуальний кодекс як і Господарський процесуальний кодекс далекі від ідеалу і у судочинствах явно є недоліки. Однак це ще не говорить про те, треба брати законотворчу шашку і махати нею з-за голови, при цьому хаотично рухаючись і не знаючи, що б ще змінити. Основне, чого хочуть…
Опубліковано в
ПЕРСПЕКТИВНЕ ЗАКОНОДАВСТВО
теги
П'ятниця, 03 квітня 2015 09:33
Законопроект № 2423 "про відкриті реєстри власників майна"
Автор Речиц Виталий
ЗАКОНОПРОЕКТ №2423 "ПРО ВІДКРИТІ РЕЄСТРИ ВЛАСНИКІВ МАЙНА" (ІНФОГРАФІКА) Юристи компанії розробили інфографіку до законопроекту № 2423 "ПРО ВІДКРИТІ РЕЄСТРИ ВЛАСНИКІВ МАЙНА"
Опубліковано в
ПЕРСПЕКТИВНЕ ЗАКОНОДАВСТВО