ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ
  "АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ"
 +38 (095) 041-41-13
 +38 (093) 488-88-22
e-mail: office@alc-kr.com.ua
 
Неділя, 20 березня 2016 11:11

ЦПК та ГПК заживуть “ПО-НОВОМУ”!!!

Таке відчуття, що основне завдання Верховної Ради не виконувати свої конституційні функції, а штампувати закони, які державі вкрай не потрібні. Звісно, з цим можна змиритись, якщо це тебе не дуже зачіпає і не йде в розріз із твоїми інтересами. Однак, інформація про те, що у Верховній Раді заговорили про необхідність внесення кардинальних змін до ЦПК і ГПК особисто в мене викликала занепокоєння.

Згоден, Цивільний процесуальний кодекс як і Господарський процесуальний кодекс далекі від ідеалу і у судочинствах явно є недоліки. Однак це ще не говорить про те, треба брати законотворчу шашку і махати нею з-за голови, при цьому хаотично рухаючись і не знаючи, що б ще змінити.

Основне, чого хочуть добитись, як мені здається, це знівелювати господарське судочинство, яке, зауважу, на сьогоднішній день достатньо дисципліновано і швидко проходить, порівняно, наприклад, з місцевими судами загальної юрисдикції.


Законодавці хочуть знівелювати господарське судочинство, яке на сьогоднішній день достатньо дисципліновано і швидко проходить, порівняно, наприклад, з місцевими судами загальної юрисдикції.


Однак, на такий рішучий крок, вважають наші законописці, йти зарано, треба створити чимало змін, а потім довго й нудно усувати недоліки. Як бачимо, влада сьогодні не зацікавлена в докорінному реформуванні державних систем і галузей, а тільки створюючи вигляд роботи, дрібними змінами псують і ламають те, що не погано працювало роками.

Отже, плануються зміни в ЦПК і ГПК. Так у ГПК буде детально прописано юрисдикцію господарських судів. Буде детально передбачено, що відповідні суди розглядають спори щодо правочинів у господарській діяльності, корпоративних відносин, цінних паперів, права власності та інших речових прав на майно, справи про банкрутство, а також, як передбачено у тексті проекту ГПК “інші спори між суб'єктами господарської діяльності”.

Що показово, розробники вже зараз припускають, що ці зміни не усунуть конфлікту підсудності між цивільним і господарським судочинством, а навпаки додадуть нових протиріч. Не менш показовим є підхід, за допомогою якого ці протиріччя планують усуватися: розробники законопроектів свідомо йдуть на те, щоб остаточно питання щодо підвідомчості спорів буде визначатись роз'ясненнями пленумів вищих судів, або Верховного суду. Хоча я б навпаки спробував питання підвідомчості деталізувати якомога краще на законодавчому рівні, а основною метою б поставив досягнення таких процесуальних рамок, за яких не можна було б “переходити” від одного суду до іншого маніпулюючи поручителями, змінами місцезнаходження чи реєстрації тощо. До речі, нові зміни до ЦПК і ГПК не націлені на усунення недоліків підвідомчості розгляду тієї чи іншої справи.


Розробники вже зараз припускають, що ці зміни не усунуть конфлікту підсудності між цивільним і господарським судочинством, а навпаки додадуть нових протиріч.


Також, я переконаний, що подібне реформування зачепить в подальшому і адміністративне судочинство у питаннях щодо підсудності спорів, зокрема, з Антимонопольним комітетом.

Таким чином, панове юристи, чекайте і готуйтесь. Нічого глобально не зміниться у всім відомому “трикутнику” ЦПК - ГПК - КАС, однак все буде “ПО-НОВОМУ”.

Читайте аналітику законодавчих змін на сайті юридичної компанії “АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ”, підписуйтесь на розсилку або звертайтесь до нас за телефонами (095) 04-14-113; (093) 488-88-22; (066) 807-45-35 і Ви отримаєте кваліфіковану консультацію адвокатів.

Керуючий партнер

ЮРИДИЧНОЇ КОМПАНІЇ «АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ»

Роман Попов

Оцініть матеріал!
(2 голосів)
  •  Головна | Практики |Індустрії | Земельні аукціони | Допомога адвоката | Блог | Новини компанії | Контакти

    Даний інформаційний ресурс (www.alc-kr.com.ua), вся інформація і результати інтелектуальної діяльності, які розміщені на ресурсі, перебувають під захистом міжнародного права та законодавства України. Незаконні дії з інформацією та результатами інтелектуальної діяльності тягне за собою відповідальність. Вся інформація, розміщена на ресурсі не є юридичною консультацією. Коментарі, статті, висновків, опубліковані юристами є їхньою особистою думкою і можуть не співпадати з думкою ТОВ «ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ« АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ».

    © ТОВ «ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ« АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ». 2015-2021. Всі права захищені.