ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ
  "АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ"
 +38 (095) 041-41-13
 +38 (093) 488-88-22
e-mail: office@alc-kr.com.ua
 
Четвер, 07 квітня 2016 19:41

Все про Європейський суд!

Останнім часом ми багато чуємо по телебаченню ,читаємо в газетах та Інтернеті про Європейський суд з прав людини. Багато хто з наших співвітчизників звертався за допомогою до Європейського суду.

Що ж це за суд???Хто має право до нього звернутися?Чи може простий громадянин отримати захист та правову допомогу ,звернувшись до Європейського суду?

Європейський суд з прав людини являється міжнародним судовим органом, юрисдикція якого поширюється на всі держави – члени Ради Європи, що ратифікували Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

До його складу входять 47 суддів, по одному від кожної держави – члена.

Які ж справи розглядає цей суд?

По першій інстанції, справи подані на інститути Союзу фізичними та юридичними особами; позови , пов’язані з порушенням юридичними , приватними особами та державами – учасниками рішень і директив Союзу. Крім цього Суд виступає в ролі арбітра у країнах ЄС при суперечках щодо політики субсидування та введення торгових санкцій.

Європейський суд формувався протягом довгого періоду часу. Європейська конвенція про захист прав людини та основних свобод проголосила    основоположні  права  людини,  створила особливий механізм її захисту. Цей механізм включає в себе : Європейську комісію з прав людини; Європейський суд з прав людини; Комітет міністрів Ради Європи.

З 1998 року два з цих органів були об’єднанні в один – Європейський суд з прав людини. Він знаходиться в Страсбурзі, де і сама Рада Європи.

Основною функцією Європейського суду являється забезпечення  неухильного дотримання і виконання  норм  конвенції її  державами учасницями. Він здійснює своє завдання шляхом розгляду і вирішення конкретних справ , прийнятих  ним  до провадження на основі індивідуальних скарг.

Після реформування суду в 1998 році його активність підвищилася . Вже на початок 2010 року суд виніс 12 198 рішень.

Європейський суд з прав людини має право :

  • Розглядати індивідуальні та між державні скарги;
  • Визнавати факт того,що було порушено,те чи інше право заявника;
  • Присудити заявнику виграну ,справедливу компенсацію;
  • Розглядати запит комітету міністрів Ради Європи з питань про те,чи не порушила держава – відповідач своє зобов’язання по виконанню постанов Європейського суду з прав людини;
  • Виносити Консультативні висновки про тлумачення Конвенції про захист прав людини та основних свобод,з питань,не пов’язаних з розглядом справ.

Судова практика Європейського суду з прав людини – це джерело права,що складається на основі рішень цього органу, які спрямовані на захист прав і свобод людини і громадянина. Це джерело права є юридично значущим і для нашої держави.

Яскравим прикладом використання положень Конвенції і практики ЄСПЛ є практика Конституційного Суду України. Основні проблеми у застосуванні  положень  Європейської  конвенції  в діяльності КСУ полягають у тому, що багато її положень уже втілено в національне законодавство, а  КСУ  використовує  переважно  норми національного права, але  посилається на Європейську конвенцію, коли відсутні інші правові регулятори у рамках національного права.

Судова практика Європейського суду є об’єктивним критерієм оцінки правової системи кожної держави – учасниці Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Наразі Україна є державою,яка орієнтується на європейський досвід. Саме тому для становлення її як правової держави є важливою практика ЄСПЛ.

Кожен громадянин має право після використання всіх національних засобів правового захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органі міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна.

 

 

Юрист загальної практики

ЮРИДИЧНОЇ КОМПАНІЇ «АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ»

Катерина Овчаренко

 

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
  •  Головна | Практики |Індустрії | Земельні аукціони | Допомога адвоката | Блог | Новини компанії | Контакти

    Даний інформаційний ресурс (www.alc-kr.com.ua), вся інформація і результати інтелектуальної діяльності, які розміщені на ресурсі, перебувають під захистом міжнародного права та законодавства України. Незаконні дії з інформацією та результатами інтелектуальної діяльності тягне за собою відповідальність. Вся інформація, розміщена на ресурсі не є юридичною консультацією. Коментарі, статті, висновків, опубліковані юристами є їхньою особистою думкою і можуть не співпадати з думкою ТОВ «ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ« АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ».

    © ТОВ «ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ« АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ». 2015-2021. Всі права захищені.