LAW FIRM
  "ALFA LEX CONSULTING"
 +38 (095) 041-41-13
 +38 (066) 807-45-35
 +38 (093) 488-88-22
e-mail: office@alc-kr.com.ua
 
Tuesday, 04 August 2015 11:13

КОЛИ ТА ЯК УЧАСНИК ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ВИХІД ІЗ TOB?

Аби реалізувати своє право на вихід, учаснику необхідно донести своє бажання до відома товариства з обмеженою відповідальністю (далі TOB). Про те, як це зробити, читайте далі…

Учасник, який вирішив вийти з товариства, зобов'язаний повідомити його про це не пізніше ніж за три місяці до виходу.

Але більш стислий або триваліший строк можуть фіксувати в статуті товариства (ч. 1 ст. 148 ЦКУ). Хай там як, а даний строк не може перевищувати одного року (ч. 2 ст. 100 ЦКУ).

Закон не уточнює, як саме й у якій формі учас­ник має повідомити товариство. Тож, учаснику спо­чатку потрібно звернутися до статуту свого TOB, щоби діяти відповідно до нього. Якщо він особли­востей не містить, не біда.

Щодо цього вже давно сформувалася практика, зокрема, підтверджена позицією різних судових інстанцій. Вона полягає в такому:

«функцію повідомлення та одночасно вольово­го рішення про вихід учасника виконує його заява, якщо він фізична особа (для юридичної особи — її рі­шення), подана товариству, з якого він має на­мір вийти.»

Утім це не означає, що інший механізм немож­ливий. Цілком життєздатний і навіть корисний для учасника варіант, коли він надсилає товарист­ву письмове повідомлення про бажання вийти, а потім власне заяву про вихід.

Цим він захищає себе на випадок, якщо інші учасники (товариство) не зацікавлені в його виході або мають на думці максимально відтермінувати дату виходу учасника. А за додат­ково виграний час суттєво зменшити розміри активів товариства, аби учаснику, який вибу­ває, дісталося менше або взагалі нічого. Адже ч. 1 ст. 148 ЦКУ сформульовано доволі неод­нозначно. Тому за потреби товариство може визнати, що заява — це лише повідомлення про вихід, а потім, мовляв, потрібен іще й до­кумент про сам вихід. Загалом, є підґрунтя для зловживань. Та коли попередження передує самій заяві (рішенню), то подібні маніпуляції унеможливлюються.

Є ще один плюс. Три місяці строк чималий, і за цей час учасник може відмовитися від думки про вихід із товариства. І для цього йому достат­ньо не подати заяви про вихід. Адже так прості­ше, ніж потім спеціально відкликати заяву. Хоча, звісно, якщо останній документ виконує подвійну функцію, то, передумавши виходити, заяву нале­жить відкликати.

ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ" - Ваш надійний юридичний партнер у сфері реєстрації підприємств та корпоративного права.

Детальніше за телефонами: (095) 041-41-13; (093) 488-88-22.

Rate this item
(1 Vote)
  •  Main | Practice |Industry | Land auctions | Assistance of counsel | Blog | Company news | Contacts

    This information resource (www.alc-kr.com.ua), all the information and results of intellectual activities which are placed on the resource, are protected under international law and laws of Ukraine. Illegal actions with the information and results of intellectual activity entails Responsibility. All information contained in the resource is not legal advice. Comments, articles, opinions, published by the lawyers are their personal opinions and do not necessarily reflect the views of "Legal Company" ALPHA LEX CONSULTING ".

    © LLC "Legal Company" ALFA LEX CONSULTING ". 2015-2021. All rights reserved.