ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ
  "АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ"
 +38 (095) 041-41-13
 +38 (093) 488-88-22
e-mail: office@alc-kr.com.ua
 
Вторник, 07 Июнь 2016 15:08

ПОДІЛ МАЙНА МІЖ ПОДРУЖЖЯМ!

Найважливіша подія в житті для кожної людини – одруження. Кожен із нас мріє створити сім’ю, народити та виховати дітей, придбати квартири,будинки ,автомобілі, земельні ділянки. В цей час ні чоловік,ні дружина не замислюються про юридичну сторону правовідносин ,адже зараз у них все добре,вони насолоджуються сімейним життям.

Та не в усіх сім’ях панує злагода, любов та повага. Іноді приходить мить ,коли подружжя розуміє, що подальше спільне життя  неможливе. Причини можуть бути різними : несумісність характерів, відсутність кохання, розбіжності у виховані дітей та ін. З цієї миті між чоловіком і дружиною починається війна.

Щоб вирішити проблеми сімей, які розпадаються, слід звернутися до суду. Поділ майна та дітей між подружжям це завжди проблема, справи з цього приводу не такі прості та швидкі , як здається на перший погляд.

Відповідно до статті Сімейного кодексу дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності. В разі його поділу частки майна дружини та чоловіка є рівними. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна,спір може бути вирішений судом.

Розділити майно ( нажите в період шлюбу або сумісного проживання) між подружжям  можна  як під час шлюбу, так і після його розірвання. Термін позовної  давності за позовами про поділ майна становить три роки з дня коли один із подружжя  дізнався про порушення свого права. Тому , щоб поділити  майно  не обов’язково  розривати  шлюб.

Майно може бути спільним та особистим (приватним) кожного з подружжя.

Сумісна власність подружжя – це майно ,яке набуте подружжям за час шлюбу( або під час спільного проживання), крім індивідуальних речей.

Зазвичай, частки  майна  дружини та чоловіка є рівними ,якщо між ними не було домовленості, не заключено шлюбний договір та ін.

При поділі майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що дійсно мають істотне значення : знищення або пошкодження спільного майна, шкода інтересам сім’ї , недбальство ,зловживання спиртними напоями, сварки, продаж майна без згоди одного з подружжя. Більшу перевагу має той  із подружжя, з ким залишаються проживати діти.

Що ж таке особиста власність?

Особистою приватною власністю дружиною або чоловіка є майно набуте нею чи ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування ,та майно набуте нею чи ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй чи йому особисто.  Користуючись Сімейним кодексом України, суд повинен установити факт набуття майна під час шлюбу та факт, що джерелом його набуття були спільні сумісні кошти або спільна праця.

Слід  звернути  увагу  на  такі  критерії  спільної сумісної власності : час набуття  майна та кошти за які майно було придбане.

Поняття «цивільний шлюб» вже давно існує в нашому суспільстві, але в законодавстві його не має. Що ж це за  поняття та які його ознаки?

Коли  чоловік  та  жінка проживають на одній житловій площі та ведуть спільне  господарство, в органах РАЦСу  відсутня  реєстрація таких відносин - такі відносини називають «фактичними» або « цивільним шлюбом».

Відповідно до статті Сімейного кодексу України, якщо чоловік та жінка проживають однією сім’єю, але не перебувають в шлюбі між собою ,майно ,набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не передбачене письмовим договором укладеним між ними.

Зазвичай, майно, придбане подружжям у цивільному шлюбі за спільні кошти, оформлюється  на когось  одного з  подружжя, тому воно являється виключно його майном, адже факт проживання сім’єю не встановлено. Інший учасник  цивільних  відносин,  позбавлений права на це майно, якщо не доведе в судовому порядку, що воно являється спільною власністю.

При зверненні до суду необхідно: довести факт проживання однією сім’єю; довести,що майно набуте в період цивільного шлюбу є спільною сумісною власністю; переконати  суд  у  необхідності поділу майна відповідно до вимог чинного законодавства, що регулюють спільну сумісну власність подружжя.

Тому бережіть свої сімї! Поважайте одне одного , ростіть в любові своїх дітей, нехай ваше сімейне вогнище палає надією та коханням!

 

Юрист  загальної  практики

Юридичної компанії «АЛЬФА  ЛЕКС КОНСАЛТІНГ»

Катерина Овчаренко

 

Оцените материал
(0 голосов)
  •  Главная | Практики |Индустрии | Земельные аукционы | Срочная помощь адвоката | Блог | Новости компании | Контакты

    Данный информационный ресурс (www.alc-kr.com.ua), вся информация и результаты интеллектуальной деятельности, которые размещены на ресурсе, находятся под защитой международного права и законодательства Украины. Незаконные действия с информацией и результатами интеллектуальной деятельности влечет за собой ответсвенность. Вся информация, размещенная на ресурсе не является юридической консультацией. Комментарии, статьи, заключения, опубликованные юристами являются их личным мнением и могут не совпадать с мнением ООО «ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ «АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ».

    © ООО «ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ «АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ». 2015. Все права защищены.

    .