ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ
  "АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ"
 +38 (095) 041-41-13
 +38 (093) 488-88-22
e-mail: office@alc-kr.com.ua
 
Пятница, 15 Апрель 2016 14:29

Ефективний процес деофшоризації в Україні.

Президент України Петро Порошенко оголосив курс на деофшоризацію : « Я планую представити значну реформ, яка унеможливить використання офшорних рахунків в Україні.» . Політичні експерти підхопили цю новину, вирішуючи що мав на увазі Президент Порошенко.

Розглянемо коротко що таке деофшоризація.

Деофшоризація – це запобігання відтоку капіталу з України. Це комплекс законодавчих та інформаційних заходів нашої держави, направлених на попередження ухилення бізнесу від оподаткування, яке відбувається за допомогою вигідних послуг від іноземних компаній з офшорних зон. Офшорна зона,як відомо,це держава чи територія , яка має низькі податкові ставки( або немає їх зовсім). На сьогоднішній день українській податковій відомі такі офшори : Кіпр,Британські, Віргінські острови та Панама.

Деофшоризація може відбуватися різними методами. Наприклад через інформаційну кампанію. Коли Фіскальна служба проводить роз’яснювальну роботу серед великого бізнесу на тему : Чому важливо тримати гроші в Україні?

Крім того одним із методів являється зміна принципів оподаткування для офшорних компаній,які працюють на території України.

Одним із радикальних варіантів є заборона компаніям з Кіпру чи Панами працювати в Україні.

Будь-який з цих методів нестиме для нашої економіки непоправні позитивні , а можливо й негативні наслідки. Тому до  процесу  деофшоризації     необхідно  підходити поступово, уважно  та зважено.

В минулому році деофшоризація не стояла на порядку денному, фактично вона перебувала в тіні боротьби з корупцією. Прочитавши звіт національної ради реформ за 2015 рік,ми бачимо що із більш як 100 сторінок цього документу,успіху боротьби з офшорами помістилися в один абзац.

Про що саме там йдеться :                                                                    

1.Розроблено Стратегію щодо перегляду діючих конвенцій до уникнення подвійного оподаткування ,яку складно знайти у відкритому доступі;

2.Прийнятті два закони задля уникнення податкового ухилення з Північною Ірландією та Чехією.

Боротьба з корупцією згадується чи не на кожній сторінці звіту Нацради. Але це ще не є запорукою боротьби з цим явищем.

При спільному опитуванні «Приватбанку» та Transparency International Україна ,більш як 50 %  опитаних бізнесменів вважають,що боротьба із корупцією являється сталою в нашій країні. При чому, в анти рейтингу корупціонерів перше місце посіла саме Податкова служба ,яка має проводити ту саму деофшоризацію. Друге місце – митниця.

Отже боротьба з корупцією процвітає лише на глянцевих сторінках урядових звітів. Можливо японська заява Петра Порошенка про деофшоризацію - це лише слабка спроба заглушити «панамський» скандал.

« Спроби забороняти офшорні компанії призводили лише до збільшення їх кількості. Це абсолютно тупиковий шлях. Я хочу відкрити декілька кроків, які ми маємо зробити для того, щоб провести ефективний,швидкий і глибинний процес деофшоризації»,- так наголосив Президент України в інтерв’ю з українськими телеканалами.

Петро Олексійович повідомив, що доручає Міністерству фінансів, Державній фіскальній службі забезпечити приєднання України до Міжнародної міжвідомчої конвенції із забезпечення доступу України до рахунків – нерезидентів. Після підписання цієї конвенції(2017 рік) ,Україна автоматично отримуватиме інформацію з усього світу про рахунки ,відкриті у будь-якому банку світу,українськими резидентами.

На превеликий жаль , раніше це питання ніким не порушувалося . Отже боротьба з офшорами справа не одного дня.

 

 

Юрист загальної практики

ЮРИДИЧНОЇ КОМПАНІЇ «АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ»

Катерина Овчаренко

Оцените материал
(1 Голосовать)
  •  Главная | Практики |Индустрии | Земельные аукционы | Срочная помощь адвоката | Блог | Новости компании | Контакты

    Данный информационный ресурс (www.alc-kr.com.ua), вся информация и результаты интеллектуальной деятельности, которые размещены на ресурсе, находятся под защитой международного права и законодательства Украины. Незаконные действия с информацией и результатами интеллектуальной деятельности влечет за собой ответсвенность. Вся информация, размещенная на ресурсе не является юридической консультацией. Комментарии, статьи, заключения, опубликованные юристами являются их личным мнением и могут не совпадать с мнением ООО «ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ «АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ».

    © ООО «ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ «АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ». 2015. Все права защищены.

    .