ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ
  "АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ"
 +38 (095) 041-41-13
 +38 (093) 488-88-22
e-mail: office@alc-kr.com.ua
 
Пятница, 10 Апрель 2015 06:54

СПРОСТИЛИ РЕЄСТРАЦІЮ ПРАВ НА ЗЕМЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

     Влада останнім часом дивує все новими і новаціями законодавства. Ми вже відвикли до такого шаленого темпу змін. А коли зміни і робилися – то вони були поодинокі, непрофесійні і не системні.

     Міністерство юстиції України спільно з Верховною Радою України в черговий раз взялись за сферу сільського господарства. Зазвичай зміни в цій галузі лякають, однак, надіємося, що цього разу все таки щось стане краще.

      Законом від 05.03.2015 року було надано нотаріусам значну частину прав державних реєстраторів речових прав у сфері реєстрації прав на землі сільськогосподарського призначення.

Відтепер нотаріус:

  • здійснює функції державного реєстратора прав на нерухоме майно;
  • має доступ та користується Державним земельним кадастром, формує витяги з кадастру.

     На мою думку, надання нотаріусам права доступу до Державного земельного кадастру - це дуже правильна системна зміна, адже зараз отримання витягу з ДЗК штучно ускладнене, що спричиняє корупційні ризики.

      Найбільше це нововведення ощасливить підприємства агропромислового комплексу, адже вони найбільш залежні від доступності реєстрації речових прав. Весь агропромисловий комплекс базується на мільйонах розпайованих земельних ділянок сільськогосподарського призначення. І у разі нездійснення реєстраційних дій у визначеному порядку та у встановлені строки підприємство агропромислового сектору не має права скористатися пільговим податковим режимом у сфері сільського господарства.

     Тому особисто я оцінюю максимально позитивно такі нововведення. Однак, вони потребують вдосконалення та ефективного контролю.

 

Керуючий партнер

Юридичної компанії «Альфа Лекс Консалтинг»

Попов Р.

Оцените материал
(2 голосов)
  •  Главная | Практики |Индустрии | Земельные аукционы | Срочная помощь адвоката | Блог | Новости компании | Контакты

    Данный информационный ресурс (www.alc-kr.com.ua), вся информация и результаты интеллектуальной деятельности, которые размещены на ресурсе, находятся под защитой международного права и законодательства Украины. Незаконные действия с информацией и результатами интеллектуальной деятельности влечет за собой ответсвенность. Вся информация, размещенная на ресурсе не является юридической консультацией. Комментарии, статьи, заключения, опубликованные юристами являются их личным мнением и могут не совпадать с мнением ООО «ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ «АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ».

    © ООО «ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ «АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ». 2015. Все права защищены.

    .