ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ
  "АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ"
 +38 (095) 041-41-13
 +38 (093) 488-88-22
e-mail: office@alc-kr.com.ua
 
Вторник, 12 Июль 2016 14:10

ПОЛІЦІЯ НОВА, А МЕТОДИ СТАЛІНСЬКІ!

Чи часто ви чуєте про проблему, коли щодо людей, які абсолютно ні в чому не винні перед суспільством і законом порушують кримінальні справи та затримують за нібито «заявами» сумнівних і невідомих, а може навіть і неіснуючих людей? Особисто я, з огляду на свою професійну діяльність, часто.

А чи часто ви дізнаєтесь про те, що працівники «НОВОЇ ПОЛІЦІЇ» катують затриманих у кабінетах відділків поліції, «вибивають» зізнання у злочинах, які вони не скоювали, знущаються, піддають психічному впливу і принижують честь та гідність? Навіть я, відповідаючи на таке питання сказав би, що НКВД вже давно не існує, 90-ті вже позаду, а кіно дивлюсь я вкрай рідко.

Та не все так ДОБРЕ і ЗАКОННО у нашій новій поліції… Мова, звісно, йде не про нових поліцейських патрульних, а про оперуповноважених та слідчих, які вже працюють в системі правоохоронних органів давно і здійснювати оперативні заходи та слідчі дії просто не вміють цивілізованими та, як зараз модно говорити, ЄВРОПЕЙСЬКИМИ методами, або не хочуть вчитись…

СУТЬ СПРАВИ

Вісімнадцятирічного хлопця, свідомо не буду називати ім’я свого клієнта та посилатися на конкретні дати, наприкінці березня 2016 року було затримано оперативними працівниками Кіровоградського міського відділку ПОЛІЦІЇ за нібито участь у вуличній бійці, яку сфабрикували самі оперативні працівники. І доставили у міський відділок, що на вулиці Вокзальній. Однак протоколу про затримання ніхто не складав, а завівши мого клієнта на другий поверх міськвідділу, оперативні працівники Кіровоградського відділу поліції пообіцяли зробити так, що затриманий «пошкодує, що його мама народила». І що саме цікаве, що працівники НОВОЇ ПОЛІЦІЇ стримали свою обіцянку та СЛОВО ОФІЦЕРА.


…завівши мого клієнта на другий поверх міськвідділу, оперативні працівники Кіровоградського відділу поліції пообіцяли зробити так, що затриманий «пошкодує, що його мама народила». І що саме цікаве, що працівники НОВОЇ ПОЛІЦІЇ стримали свою обіцянку …


І лише після 27-ми годин фізичного та психологічного катування доставили мого клієнта до слідчого для складання протоколу про затримання, в якому вказали, що він підозрюється у крадіжці (ч. 3 ст. 189 Кримінального кодексу України), в якій сам і зізнався під впливом поліцейських.

ЧИМ ТА ЯК КАТУЮТЬ У НОВІЙ ПОЛІЦІЇ?

Мабуть ще від «старої міліції» НОВІЙ ПОЛІЦІЇ залишився у спадок пристрій, що в народі зветься «МОТОРОЛА». Моторола складається з динамки, яка виробляє електричний струм і приводиться в дію за допомогою кручення корби та чотирьох клем, дві з яких одягаються на зап’ястя, а дві на спину в області нирок. Для того щоб у відчуття додати «гостроти» на місця, де розташовані клеми ллють воду, а під клеми підкладають мокру ганчірку.

- Я лежав на підлозі в наручниках, до мене були під’єднані клеми від «мотороли», навколо мене було 8 чи 9 чоловіків, які сиділи на стільцях. Один «крутив моторолу», другий лив на зап’ястя та спину (де були під’єднані клеми) воду. Мене дуже сильно било струмом. Коли поліцейські бачили що я починаю втрачати свідомість, - збавляли оберти, потім починали знову. З мене таким чином хотіли отримати зізнання у тому, що я здійснив 8 крадіжок на території міста Кіровограда. І було б дивно, якби не отримали. Після не одної години знущань, коли я втратив свідомість, мене, лежачого, ударами привели до тями і дали підписати листок паперу з написаним ручкою текстом. Ще не усвідомлюючи, що зі мною відбувається, не читаючи, я підписав. Як я вже зрозумів потім, це було «моє зізнання у злочинах, до яких я не маю жодного відношення». А якби не підписав, то почали б катувати знову. – каже мій підзахисний.


…Я лежав на підлозі в наручниках, до мене були підєднані клеми від «мотороли», навколо мене було 8 чи 9 чоловіків, які сиділи на стільцях. Один «крутив моторолу», другий лив на зап’ястя та спину (де були підєднані клеми) воду. Мене дуже сильно било струмом. Коли поліцейські бачили що я починаю втрачати свідомість, - збавляли оберти, потім починали знову. З мене таким чином хотіли отримати зізнання у тому, що я здійснив 8 крадіжок на території міста Кіровограда…


Повідомляти цю інформацію до того моменту, поки мій клієнт не вибереться з міського відділку та ізолятору тимчасового тримання, він боявся, адже йому погрожували розправою над його дівчиною та продовженням катувань.

-Крім фізичного насилля до мене застосовували і засоби психологічного впливу. Змушували назвати номер «тої, чорненької, симпатичної дівчини», яка є моєю дівчиною, з посиланням на те, що я тепер не на волі і вона мені вже не потрібна. Також говорили дуже багато непристойного про мене та про мою дівчину. Мене знімали на телефони у той час коли я трясся на підлозі від струму, а потім насміхаючись підсовували мені дивитись відзняті відеоролики. Я пережив таке, що ворогові не побажаєш. – і це все у 18 років, і що саме гірше, нізащо.


…Мене знімали на телефони у той час коли я трясся на підлозі від струму, а потім насміхаючись підсовували мені дивитись відзняті відеоролики…


Отака історія, в яку важко повірити. Не вкладається в голову, що таке звірство відбувається у мирному місті проєвропейської країни, громадянином якої ти є. Що ж надихає співробітників «НОВИХ» та «ГУМАННИХ» правоохоронних органів на таку жорстокість, залишається тільки припускати. Чи то поставлені керівництвом плани по розкриттю кримінальних правопорушень, чи то психічні вади – невідомо.

ЗЛОЧИН РОЗКРИТО

Так, на підставі вибитих силою зізнань, які мого клієнта змусили підписати, слідчий зразу ж повідомив про підозру у вчиненні злочинів, а суд застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Далі обвинувальний акт, і справу передають до суду. Ось так у нас борються з показниками розкриття злочинів, однак на боротьбу із реальною злочинністю та злочинцями це зовсім не схоже.


…на підставі вибитих силою зізнань, які мого клієнта змусили підписати, слідчий зразу ж повідомив про підозру у вчиненні злочинів…


Додам, що зараз ця справа розглядається судом у першій інстанції. У кримінальному провадженні жодного доказу винуватості мого підзахисного немає, окрім зізнання у всіх гріхах людства на двох аркушах пом’ятого паперу. Свідки події відсутні, жодна з чотирьох проведених експертиз не підтвердила обставин, на які посилається сторона обвинувачення. Справа, як то кажуть, зшита білими нитками.

ЧИ ПОНЕСУТЬ КАТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ?

У ході судового розгляду справи я наполіг, щоб мій підзахисний не приховував обставин щодо застосування до нього насилля співробітниками поліції. І під час судового допиту обвинувачений розповів у залі судового засідання про те як і за яких обставин над ним знущались та змушували підписати сумнівний документ. Окремо хочеться відмітити правосвідомість та професійність судді, яка постановила ухвалу про виявлення кримінального правопорушення за ч.2 ст. 373 КК України та направила її за підслідністю до прокуратури. Так, на сьогоднішній день порушено кримінальне провадження за примушування давати показання, яке зареєстроване в ЄРДР. Досудове слідство триває, свідків допитують, але чим це все закінчиться, відомо тільки Богу і, можливо, прокурору, що розслідує даний злочин.

© Невідомий адвокат.

12.07.2016 року.

Оцените материал
(2 голосов)
  • Другие материалы в этой категории: « ПОДІЛ МАЙНА МІЖ ПОДРУЖЖЯМ!

     Главная | Практики |Индустрии | Земельные аукционы | Срочная помощь адвоката | Блог | Новости компании | Контакты

    Данный информационный ресурс (www.alc-kr.com.ua), вся информация и результаты интеллектуальной деятельности, которые размещены на ресурсе, находятся под защитой международного права и законодательства Украины. Незаконные действия с информацией и результатами интеллектуальной деятельности влечет за собой ответсвенность. Вся информация, размещенная на ресурсе не является юридической консультацией. Комментарии, статьи, заключения, опубликованные юристами являются их личным мнением и могут не совпадать с мнением ООО «ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ «АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ».

    © ООО «ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ «АЛЬФА ЛЕКС КОНСАЛТИНГ». 2015. Все права защищены.

    .